حافظه آلمان سیاست هامبورگ اختلافات

حافظه: آلمان سیاست هامبورگ اختلافات کره جنوبی آفریقای جنوبی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی ژن درمانی در خدمت درمان بیماری ارثی شبکیه

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم‌پزشکی با اشاره به ابتلای 150 هزار نفر به بیماری ارثی شبکیه در کشور عزیزمان ایران گفت: این بیماری تاکنون درمان خاصی نداشته ولی اخی

ژن درمانی در خدمت درمان بیماری ارثی شبکیه

ژن درمانی در خدمت درمان بیماری ارثی شبکیه

عبارات مهم : ایران

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم پزشکی با اشاره به ابتلای 150 هزار نفر به بیماری ارثی شبکیه در کشور عزیزمان ایران گفت: این بیماری تاکنون درمان خاصی نداشته ولی اخیرا ژن درمانی در این زمینه کاربرد پیدا کرده است که امیدواریم کشور عزیزمان ایران نیز به زودی به این موفقیت دست یابد.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه کنگره تحقیقات چشم پزشکی، دکتر فرزاد پاکدل اظهار کرد: بینایی مبتلایان به این بیماری بعد از تولد به مرور کم می شود و در نهایت نابینا می شوند.

وی با بیان این که مشاوره پیش از ازدواج در شناسایی به موقع و پیشگیری از این بیماری مؤثر هست، افزود: موارد مبتلا شدن به این بیماری در شهرهای متفاوت کشور عزیزمان ایران وجود دارد و مناطقی که ازدواج فامیلی در انها زیاد است و این ژن در افراد وجود دارد، مبتلایان بیشتری دارند.

ژن درمانی در خدمت درمان بیماری ارثی شبکیه

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم پزشکی درخصوص برگزاری این کنگره گفت: این سمینار امسال همزمان با سمینار بهاره چشم پزشکی در روزهای 30 و 31 فروردین ماه در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

وی با اشاره به این که این دوره از همایش، هشتمین دوره از همایش سالیانه تحقیقات چشم پزشکی و بینایی هست، افزود: همکاران مختلفی در حوزه بینایی و چشم پزشکی و علوم پایه، فیزیک، فیزیک پزشکی، مکانیک، نرم افزار، سلول بنیادی و ژن درمانی در این همایش حضور خواهند داشت و نشانه از برگزاری آن ارائه آخرین دستاوردهای چشم پزشکی و بینایی در کشور عزیزمان ایران و دنیا است.

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم‌پزشکی با اشاره به ابتلای 150 هزار نفر به بیماری ارثی شبکیه در کشور عزیزمان ایران گفت: این بیماری تاکنون درمان خاصی نداشته ولی اخی

دبیر کنگره سالیانه تحقیقات چشم پزشکی خاطرنشان کرد: دو سمپوزیوم کوچک نیز در حوزه قرنیه و شبکیه خواهیم داشت و دستاوردهای تازه در این زمینه مورد بحث قرار می گیرد.

پاکدل گفت: بازسازی قرنیه در کشور عزیزمان ایران و دنیا یکی از پرسشها حوزه چشم پزشکی است که دانشمندان در حال بررسی جهت رسیدن به موفقیت در این حوزه هستند و یک سمپوزیوم به این عنوان تخصیص داده شده است دارد. همچنین ارزیابی و درمان بیماری های ارثی شبکیه در قالب یکی دیگر از سمپوزیوم های کوچک مورد بحث قرار می گیرد.

واژه های کلیدی: ایران | همایش | پزشکی | بینایی | درمانی | بیماری | تحقیقات | چشم پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs