حافظه آلمان سیاست هامبورگ اختلافات

حافظه: آلمان سیاست هامبورگ اختلافات کره جنوبی آفریقای جنوبی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اقدام آمریکا در تحریم ایران، اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می‌دهد / عراقچی

سیدعباس عراقچی در مورد اقدام شب گذشته مجلس نمایندگان آمریکا در تحریم کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: اقدامی که در کنگره آمریکا در حال انجام است و قانونی که علیه ا

اقدام آمریکا در تحریم ایران، اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می‌دهد / عراقچی

عراقچی: اقدام آمریکا در تحریم ایران، اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می دهد

عبارات مهم : ایران

سیدعباس عراقچی در مورد اقدام شب گذشته مجلس نمایندگان آمریکا در تحریم کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: اقدامی که در کنگره آمریکا در حال انجام است و قانونی که علیه ایران، کره شمالی و روسیه در حال تصویب است یک اقدام خصمانه کاملا روشن و بین علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هست.

به گزارش ایسنا، معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه صبحگاه امروز در حاشیه نشست پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص پیشگیری و مقابله با جرائم سایبری اظهار کرد: این اقدام آمریکا با تصویر العمل قطعی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مواجه می شود. ما در طول سال های گذشته همواره با این گونه کارها خصمانه از طرف آمریکا، کنگره و دولت آن کشور مواجه بوده ایم و تخصیص داده شده است به دولت فعلی و قبلی آمریکا هم ندارد.

اقدام آمریکا در تحریم ایران، اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می‌دهد / عراقچی

وی ادامه داد: قانونی که در کنگره آمریکا در حال تصویب هست، تحریم موضوعی جدیدی وضع نمی کند و جمع بندی تحریم های گذشته آمریکا در حوزه های غیر هسته ای است.

وی اظهار کرد: با این حال این اقدام می تواند اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار دهد و بهره مندی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را از برجام کم کردن دهد. به همین جهت ناسازگار با بندهای متفاوت برجام است که در آن آمریکا متعهد شده است که برجام را با حسن نیت و در فضای سازنده اجرا کند و از هرگونه اقدامی که اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می دهد خودداری کند. این ها جزء تعهدات آمریکاست.

سیدعباس عراقچی در مورد اقدام شب گذشته مجلس نمایندگان آمریکا در تحریم کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: اقدامی که در کنگره آمریکا در حال انجام است و قانونی که علیه ا

سیدعباس عراقچی تاکید کرد: کاری که کنگره انجام می دهد علی رغم این تعهدات است و حتما با تصویر العمل کشور عزیزمان ایران مواجه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد تهدیدهای اخیر دولتمردان آمریکایی در ارتباط با برجام تصریح کرد: دولت تازه آمریکا در طی شش ماه گذشته دو بار مجبور شده است که پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را تایید کند و چاره ای جز این نداشته هست، آیا که در گزارش های متعدد آژانس، پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش به صراحت بیان شده است است.

معاون وزیر خارجه افزود: دولت آمریکا هفته گذشته جهت بار دوم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را تایید کرد، البته حرف ها و تهدیداتی زده می شود که سه ماه آینده که موعد تایید مجدد پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام از طرف دولت آمریکا و اعلام این عنوان از سوی دولت این کشور به کنگره است آنها این کار را نخواهند کرد.ما منتظر می مانیم و با توجه به کارها آنها در صحنه عمل تصمیم خواهیم گرفت. مهم این است که آنها در بیست و هفتم تیر پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را اعلام کردند و تحریم‎‎ ها را کماکان متوقف نگه داشتند.

اقدام آمریکا در تحریم ایران، اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می‌دهد / عراقچی

عراقچی بار دیگر در پاسخ به سوالی در مورد اقدام شب گذشته آمریکا تاکید کرد: تحریم های تازه تجمیع تحریم های موجود در زمینه مسائلی چون تروریسم، حقوق بشر، پرسشها موشکی و تسلیحاتی است و تحریم موضوعی جدیدی وضع نشده هست، البته این تحریم ها می تواند اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار دهد.

واژه های کلیدی: ایران | عراقچی | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | تحریم ایران | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs